Monthenault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monthenault
Komunë
noform
Pamje nga Monthenault
Vendndodhja
Monthenault is located in Franca
Monthenault
Monthenault
49°29′16″V 3°40′01″L / 49.487777777778°V 3.6669444444444°L / 49.487777777778; 3.6669444444444Koordinatat: 49°29′16″V 3°40′01″L / 49.487777777778°V 3.6669444444444°L / 49.487777777778; 3.6669444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.94 km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02508


Monthenault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monthenault ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 2.94 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monthenault – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale