Monthiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monthiers
Komunë
noform
Pamje nga Monthiers
Vendndodhja
Monthiers is located in Franca
Monthiers
Monthiers
49°06′12″V 3°17′53″L / 49.103333333333°V 3.2980555555556°L / 49.103333333333; 3.2980555555556Koordinatat: 49°06′12″V 3°17′53″L / 49.103333333333°V 3.2980555555556°L / 49.103333333333; 3.2980555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.37 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02509


Monthiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monthiers ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 7.37 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monthiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale