Monthurel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monthurel
Komunë
noform
Pamje nga Monthurel
Vendndodhja
Monthurel is located in Franca
Monthurel
Monthurel
49°01′24″V 3°32′48″L / 49.023333333333°V 3.5466666666667°L / 49.023333333333; 3.5466666666667Koordinatat: 49°01′24″V 3°32′48″L / 49.023333333333°V 3.5466666666667°L / 49.023333333333; 3.5466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.86 km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02510


Monthurel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monthurel ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 3.86 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monthurel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale