Montigny-Lengrain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-Lengrain
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-Lengrain
Stema_figura
Vendndodhja
Montigny-Lengrain is located in Franca
Montigny-Lengrain
Montigny-Lengrain
49°22′29″V 3°05′40″L / 49.374722222222°V 3.0944444444444°L / 49.374722222222; 3.0944444444444Koordinatat: 49°22′29″V 3°05′40″L / 49.374722222222°V 3.0944444444444°L / 49.374722222222; 3.0944444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.38 km2
Popullsia 694 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02514


Montigny-Lengrain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-Lengrain ka një popullsi prej 694 banorë dhe sipërfaqe 11.38 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-Lengrain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale