Montigny-en-Arrouaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Montigny-en-Arrouaise
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Montigny-en-Arrouaise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-en-Arrouaise ka një popullsi prej 309 banorë dhe sipërfaqe 9.77 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-en-Arrouaise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale