Montigny-l'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-l'Allier
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-l'Allier
Vendndodhja
Montigny-l'Allier is located in Franca
Montigny-l'Allier
Montigny-l'Allier
49°06′41″V 3°06′12″L / 49.111388888889°V 3.1033333333333°L / 49.111388888889; 3.1033333333333Koordinatat: 49°06′41″V 3°06′12″L / 49.111388888889°V 3.1033333333333°L / 49.111388888889; 3.1033333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.14 km2
Popullsia 272 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02512


Montigny-l'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-l'Allier ka një popullsi prej 272 banorë dhe sipërfaqe 10.14 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-l'Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale