Montigny-le-Franc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-le-Franc
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-le-Franc
Vendndodhja
Montigny-le-Franc is located in Franca
Montigny-le-Franc
Montigny-le-Franc
49°41′17″V 3°54′27″L / 49.688055555556°V 3.9075°L / 49.688055555556; 3.9075Koordinatat: 49°41′17″V 3°54′27″L / 49.688055555556°V 3.9075°L / 49.688055555556; 3.9075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
Popullsia 152 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02513


Montigny-le-Franc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-le-Franc ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 9.9 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-le-Franc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale