Montigny-sous-Marle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-sous-Marle
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-sous-Marle
Vendndodhja
Montigny-sous-Marle is located in Franca
Montigny-sous-Marle
Montigny-sous-Marle
49°44′54″V 3°47′32″L / 49.748333333333°V 3.7922222222222°L / 49.748333333333; 3.7922222222222Koordinatat: 49°44′54″V 3°47′32″L / 49.748333333333°V 3.7922222222222°L / 49.748333333333; 3.7922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.33 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02516


Montigny-sous-Marle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-sous-Marle ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 7.33 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-sous-Marle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale