Montigny-sur-Crécy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-sur-Crécy
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-sur-Crécy
Vendndodhja
Montigny-sur-Crécy is located in Franca
Montigny-sur-Crécy
Montigny-sur-Crécy
49°42′57″V 3°35′05″L / 49.715833333333°V 3.5847222222222°L / 49.715833333333; 3.5847222222222Koordinatat: 49°42′57″V 3°35′05″L / 49.715833333333°V 3.5847222222222°L / 49.715833333333; 3.5847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.53 km2
Popullsia 333 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02517


Montigny-sur-Crécy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-sur-Crécy ka një popullsi prej 333 banorë dhe sipërfaqe 8.53 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-sur-Crécy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale