Montlevon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montlevon
Komunë
noform
Pamje nga Montlevon
Vendndodhja
Montlevon is located in Franca
Montlevon
Montlevon
48°57′57″V 3°32′21″L / 48.965833333333°V 3.5391666666667°L / 48.965833333333; 3.5391666666667Koordinatat: 48°57′57″V 3°32′21″L / 48.965833333333°V 3.5391666666667°L / 48.965833333333; 3.5391666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.65 km2
Popullsia 282 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02518


Montlevon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montlevon ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 22.65 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montlevon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale