Montloué

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montloué
Komunë
noform
Pamje nga Montloué
Vendndodhja
Montloué is located in Franca
Montloué
Montloué
49°40′28″V 4°04′11″L / 49.674444444444°V 4.0697222222222°L / 49.674444444444; 4.0697222222222Koordinatat: 49°40′28″V 4°04′11″L / 49.674444444444°V 4.0697222222222°L / 49.674444444444; 4.0697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.58 km2
Popullsia 176 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02519


Montloué është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montloué ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 15.58 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montloué – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale