Monumenti Memorial i Gazimestanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monumenti Memorial i Gazimestanit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Gazimestan, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 375/50; LZVM
Nr. i referencës 3082

Monumenti Memorial i Gazimestanit është një monument i trashëgimisë kulturore në Gazimestan, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 375/50 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]