Morcourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morcourt
Komunë
noform
Pamje nga Morcourt
Vendndodhja
Morcourt is located in Franca
Morcourt
Morcourt
49°52′35″V 3°19′19″L / 49.876388888889°V 3.3219444444444°L / 49.876388888889; 3.3219444444444Koordinatat: 49°52′35″V 3°19′19″L / 49.876388888889°V 3.3219444444444°L / 49.876388888889; 3.3219444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.07 km2
Popullsia 590 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02525


Morcourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Morcourt ka një popullsi prej 590 banorë dhe sipërfaqe 6.07 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Morcourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale