Morsain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morsain
Komunë
noform
Pamje nga Morsain
Vendndodhja
Morsain is located in Franca
Morsain
Morsain
49°27′12″V 3°10′47″L / 49.453333333333°V 3.1797222222222°L / 49.453333333333; 3.1797222222222Koordinatat: 49°27′12″V 3°10′47″L / 49.453333333333°V 3.1797222222222°L / 49.453333333333; 3.1797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.34 km2
Popullsia 422 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02527


Morsain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Morsain ka një popullsi prej 422 banorë dhe sipërfaqe 14.34 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Morsain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale