Mortiers, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mortiers
Komunë
noform
Pamje nga Mortiers
Vendndodhja
Mortiers is located in Franca
Mortiers
Mortiers
49°41′14″V 3°40′05″L / 49.687222222222°V 3.6680555555556°L / 49.687222222222; 3.6680555555556Koordinatat: 49°41′14″V 3°40′05″L / 49.687222222222°V 3.6680555555556°L / 49.687222222222; 3.6680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.39 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02529


Mortiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mortiers ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 6.39 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mortiers (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale