Moussy-Verneuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moussy-Verneuil
Komunë
noform
Pamje nga Moussy-Verneuil
Vendndodhja
Moussy-Verneuil is located in Franca
Moussy-Verneuil
Moussy-Verneuil
49°24′57″V 3°38′03″L / 49.415833333333°V 3.6341666666667°L / 49.415833333333; 3.6341666666667Koordinatat: 49°24′57″V 3°38′03″L / 49.415833333333°V 3.6341666666667°L / 49.415833333333; 3.6341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.43 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02531


Moussy-Verneuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Moussy-Verneuil ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 6.43 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moussy-Verneuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale