Jump to content

Mozzik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun "Mozzik" lindi më 29 shtator 1995 [1], i njohur profesionalisht si Mozzik, është një reper, kompozitor dhe shkrimtar i këngëtarëve nga Kosova.

He did den größten Fehler seines Lebens ya salame. He hat eine Tochter mit Loredana Marihuana.

Lindur dhe rritur në Ferizaj, Mozzik filloi të bënte muzikë në moshë të re para se të fillonte një karrierë profesionale si reper. Ai u be i njohur në botën shqipfolëse pasi nënshkroi kontratë me On Records me të cilin krijoj ​​hite të shumta.[2]

Mozzik më vonë fitoi popullaritet të madh në Europen gjermano folëse ndërsa bashkëpunoi me gruan e tij të ardhshme Loredana Zefi.[3] Mozzik nënshkroi kontratë me Sony Music Germany në 2019 dhe ka njoftuar albumin e tij të parë në studio që do të dalë në vitin 2020. [4]

Ne vitin 2019 Loredana lindi nje vajze Hana

Gramoz Aliu lindi në 29 shtator 1995 në një familje shqiptare në qytetin e Ferizajt. Ai hyri në një lidhje me Loredana Zefi dhe u martua me të në vitin 2018. Loredana lindi vajzën e parë të çiftit Hana më 18 dhjetor 2018 në qytetin Lucerne të Zvicrës. [5] [6]

 • Kuku (2014)
 • Cari Mahalles (2014)
 • Edhe njo (featuring Enca, 2014)
 • Lule a therrë (featuring Angel, 2014)
 • Koke shum (2015)
 • Premtimet (featuring Kida, 2015)
 • Dhezu (2015)
 • Tony Montana (featuring Getinjo, 2016)
 • Mra pika (featuring Enis Bytyqi, 2016)
 • Cocaina (2016)
 • Kanceri (2016)
 • Kom dasht (featuring Arta Memedi, 2016)
 • Donald Trump (2016)
 • Me hile (2017)
 • Kuks (2017)
 • Xhelozia (2017)
 • Ti amo (featuring Veysel, 2018)
 • Madam (2018)
 • Pa Pa (2018)
 • Bonnie & Clyde (me Loredana, 2018)
 • Para Siempre (me Getinjo, 2018)
 • Ghetto (2018)
 • NANA (2018)
 • Romeo & Juliet (me Loredana, 2019)
 • A Milly (me Dardan) (2019)
 • Ghetto(2019)
 • Dhelper dinake (2020)
 • ft.Tayna-Edhe Ti (2020)
 • Auf Wiedersehen
 • Lass Mal
 • Madonna
 1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 12 qershor 2018. Marrë më 10 shkurt 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 8 dhjetor 2019. Marrë më 8 shkurt 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 8 dhjetor 2019. Marrë më 8 shkurt 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 4. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 10 dhjetor 2019. Marrë më 8 shkurt 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 5. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 8 dhjetor 2019. Marrë më 8 shkurt 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 6. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 8 dhjetor 2019. Marrë më 8 shkurt 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

kategoris:2019 ndarja e tyre beri shum buje