Loredana Zefi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Loredana Zefi (lindi më 1 Shtator 1995)[1] është repere zvicerane me origjinë shqiptare.

[2]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo filloi karrierën e saj në Instagram. Ajo është e gruaja e reperit kosovar Mozzik dhe kanë një vajzë të quajtur Hana. Më 15 Qershor 2018, Loredana publikon videoklipin "Sonnenbrille", ku tashmë kjo video ka marru më shumë se 46 milionë shikime në Youtube. Regjia e këngës ishte nga Eugen Kazakov dhe Mohamed Elbouhlali. Videoklipi është incizuar nga Manfred Baulig.

Kënga arriti në vendin e 8 në Austri, vendin e 12 në Gjermani dhe vendin e 13 në Zvicër.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2018: Sonnenbrille
  • 2018: Bonnie & Clyde (me Mozzik)
  • 2018: MILLIONDOLLAR$MILE
  • 2019: Romeo & Juliet (me Mozzik)
  • 2019: Labyrinth

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 20 Minuten: Sie ist auf Insta schon fast so gross wie Zeidler, 14 shkurt 2018
  2. ^ "Rapper from Kosovo, Loredana Zefi is arrested for fraud in Switzerland". Oculus News.