Muret-et-Crouttes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muret-et-Crouttes
Komunë
noform
Pamje nga Muret-et-Crouttes
Vendndodhja
Muret-et-Crouttes is located in Franca
Muret-et-Crouttes
Muret-et-Crouttes
49°17′05″V 3°24′57″L / 49.284722222222°V 3.4158333333333°L / 49.284722222222; 3.4158333333333Koordinatat: 49°17′05″V 3°24′57″L / 49.284722222222°V 3.4158333333333°L / 49.284722222222; 3.4158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.24 km2
Popullsia 130 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02533


Muret-et-Crouttes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Muret-et-Crouttes ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 5.24 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Muret-et-Crouttes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale