Muscourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muscourt
Komunë
noform
Pamje nga Muscourt
Vendndodhja
Muscourt is located in Franca
Muscourt
Muscourt
49°21′48″V 3°44′51″L / 49.363333333333°V 3.7475°L / 49.363333333333; 3.7475Koordinatat: 49°21′48″V 3°44′51″L / 49.363333333333°V 3.7475°L / 49.363333333333; 3.7475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.18 km2
Popullsia 56 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02534


Muscourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Muscourt ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 2.18 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Muscourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale