Nadezhda Suslova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nadezhda Suslova.jpg

Nadezhda Suslova (rusisht: Надежда Прокофьевна Суслова; 1 shtator 1843 - 20 prill 1918) është femra e parë infermiere dhe doktore e mjekësisë nga Rusia.[1][2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Osipov, G (1988). "The first Russian women physician Nadezhda Prokofyevna Suslova". Zhurnal Zdorovye. Marrë më 22 shtator 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Университет Цюриха" (në rusisht). Первый русский гид по университетам Швейцарии. Marrë më 4 prill 2015.