Stefania Wolicka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stefania Wolicka (1851 - 1937) ishte një historiane polake dhe gruaja e parë e cila u diplomua doktor i filozofisëUniversitetin e Zurichut në vitin 1875.[1][2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Edith Saurer; Margareth Lanzinger; Elisabeth Frysak (2006). Women's Movements: Networks and Debates in Post-communist Countries in the 19th and 20th Centuries. Böhlau Verlag Köln Weimar. fq. 555–. ISBN 978-3-412-32205-2. Marrë më 30 maj 2012. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Schwartz, Agata (2008). Shifting Voices: Feminist Thought and Women's Writing in Fin-de-siècle Austria and Hungary. McGill-Queen's Press. fq. 248. ISBN 9780773532861. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)