Nami Otake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nami Otake
Të dhënat personale
Emri i plotëNami Otake
Data e lindjes (1974-07-30) 30 Korrik, 1974 (45 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–2001Nippon TV Beleza160(90)
Ekipi kombëtar
1994–1999Japonia46(29)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nami Otake (大竹 七未 Ōtake Nami?, lindur më 30 Korrik 1974) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 46 ndeshje dhe ka shënuar 29 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 6 3
1995 8 4
1996 7 0
1997 6 6
1998 9 5
1999 10 11
Gjithsej 46 29

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]