Nampcelles-la-Cour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nampcelles-la-Cour
Komunë
noform
Pamje nga Nampcelles-la-Cour
Vendndodhja
Nampcelles-la-Cour is located in Franca
Nampcelles-la-Cour
Nampcelles-la-Cour
49°46′42″V 4°00′11″L / 49.778333333333°V 4.0030555555556°L / 49.778333333333; 4.0030555555556Koordinatat: 49°46′42″V 4°00′11″L / 49.778333333333°V 4.0030555555556°L / 49.778333333333; 4.0030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.89 km2
Popullsia 128 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02535
Faqja Zyrtare http://pagesperso-orange.fr/nampcelles-la-cour/


Nampcelles-la-Cour është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nampcelles-la-Cour ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 10.89 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nampcelles-la-Cour – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale