Nampteuil-sous-Muret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nampteuil-sous-Muret
Komunë
noform
Pamje nga Nampteuil-sous-Muret
Vendndodhja
Nampteuil-sous-Muret is located in Franca
Nampteuil-sous-Muret
Nampteuil-sous-Muret
49°18′03″V 3°25′29″L / 49.300833333333°V 3.4247222222222°L / 49.300833333333; 3.4247222222222Koordinatat: 49°18′03″V 3°25′29″L / 49.300833333333°V 3.4247222222222°L / 49.300833333333; 3.4247222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.38 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02536


Nampteuil-sous-Muret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nampteuil-sous-Muret ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 3.38 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nampteuil-sous-Muret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale