Nanase Kiryu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nanase Kiryu
Nanase Kiryū 2014 (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëNanase Kiryu
Data e lindjes (1989-10-31) 31 Tetor, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2013Nippon TV Beleza94(25)
2014Sky Blue FC16(0)
2014–2015Nippon TV Beleza18(2)
2016Guangdong Haiyin
2017–Okayama Yunogo Belle
Ekipi kombëtar
2010–2014Japonia16(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nanase Kiryu (木龍 七瀬 Kiryū Nanase?, lindur më 31 Tetor 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 3 0
2011 0 0
2012 2 0
2013 1 0
2014 10 3
Gjithsej 16 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2012, 2013, 2014 Japan Football Association(japonisht)