Nanteuil-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nanteuil-Notre-Dame
Komunë
noform
Pamje nga Nanteuil-Notre-Dame
Vendndodhja
Nanteuil-Notre-Dame is located in Franca
Nanteuil-Notre-Dame
Nanteuil-Notre-Dame
49°11′31″V 3°24′31″L / 49.191944444444°V 3.4086111111111°L / 49.191944444444; 3.4086111111111Koordinatat: 49°11′31″V 3°24′31″L / 49.191944444444°V 3.4086111111111°L / 49.191944444444; 3.4086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.72 km2
Popullsia 63 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02538


Nanteuil-Notre-Dame është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nanteuil-Notre-Dame ka një popullsi prej 63 banorë dhe sipërfaqe 3.72 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nanteuil-Notre-Dame – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale