Nanteuil-la-Fosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nanteuil-la-Fosse
Komunë
noform
Pamje nga Nanteuil-la-Fosse
Vendndodhja
Nanteuil-la-Fosse is located in Franca
Nanteuil-la-Fosse
Nanteuil-la-Fosse
49°26′09″V 3°27′12″L / 49.435833333333°V 3.4533333333333°L / 49.435833333333; 3.4533333333333Koordinatat: 49°26′09″V 3°27′12″L / 49.435833333333°V 3.4533333333333°L / 49.435833333333; 3.4533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.36 km2
Popullsia 176 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02537


Nanteuil-la-Fosse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nanteuil-la-Fosse ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 7.36 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nanteuil-la-Fosse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale