Naoyuki Fujita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Naoyuki Fujita
Të dhënat vetjake
Emri i plotëNaoyuki Fujita
Datëlindja (1987-06-22) 22 qershor 1987 (36 vjeç)
VendlindjaFukuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Vissel Kobe
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2010–2015Sagan Tosu
2016–Vissel Kobe
Karriera ndërkombëtare
2015Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Naoyuki Fujita (lindur më 22 Qershor 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]