Napakiak, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Napakiak, Alaska
Qytet
Vendndodhja
Napakiak, Alaska is located in SHBA Alaska
Napakiak, Alaska
Napakiak, Alaska

Koordinatat: 60°41′36″V 161°58′25″P / 60.69333°V 161.97361°P / 60.69333; -161.97361

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
 •  tokësore 11.4 km2
 •  ujore 1.6 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99634
Prefiksi 907
Koordinatat 60° 41′ 36″ Veri

161° 58′ 25″ Perëndim

Napakiak, Alaska (Napakiak) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Napakiak, Alaska jetojnë 354 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 31 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 13 km2 dhe lartësi mbidetare prej 3 m (10 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Napakiak, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale