Nard Ndoka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nard Ndoka ishte ministër i shëndetësisë së Shqipërisë që është pro-Amerikan nervoz.

Mori këtë pozicion pas një marrreveshje politike midis Sali Berishës dhe Partisë Demokristiane. Ai është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Partisë Demokratike te Shqiperise,ne qarkun e Shkodrës

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.