Nauroy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nauroy
Komunë
noform
Pamje nga Nauroy
Vendndodhja
Nauroy is located in Franca
Nauroy
Nauroy
49°57′13″V 3°15′18″L / 49.953611111111°V 3.255°L / 49.953611111111; 3.255Koordinatat: 49°57′13″V 3°15′18″L / 49.953611111111°V 3.255°L / 49.953611111111; 3.255
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.27 km2
Popullsia 725 banorë
Dendësia 116 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02539


Nauroy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nauroy ka një popullsi prej 725 banorë dhe sipërfaqe 6.27 km², me një dendësi prej 116 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nauroy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale