Ndriqim Halili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ndriqim Halili
Të dhënat personale
Emri i plotëNdriqim Halili
Data e lindjes (1993-01-29) 29 Janar 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesPrizren, Kosovë
Gjatësia1.69 m (5 ft 7 in)
PozicioniMesfushor
Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Kukësi
Karriera në rini
2007FV Ravensburg Jugend
2007–2008Stuttgart Jgd.
2008–2010Stuttgart U17
2010–2013Stuttgart U19
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013-2014Hamburger SV II29(1)
2015–FK Kukësi1(0)
Ekipi kombëtar
2008Gjermania U–151(0)
2009Gjermania U–161(0)
2014–Shqipëria U–210(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 16 nëntor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 16 nëntor 2014

Ndriqim Halili (lindur më 29 janar 1993Prizren) është një futbollistë nga Kosova i cili luan me klubin shqiptar FK Kukësi.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si i posalindur me prindërit e tij (babai Sabiti nga Kokaj, Gjilan, ndërsa e ëma nga Prizreni) emigroi në Gjermani dhe filloj futbollin qysh në moshën 6 vjeqare. Ai debutoi në reperezentacionin e Gjermanisë për junior U-16 më 02.04.2008. Para se të luaj në VfB Stuttgart, ai luajti fillimisht në SV Weingarten dhe pastaj në FV Ravensburg. Për karakteristikë, Ndriqimi ka një goditje të fuqishme dhe vizion të shkëlqyer të lojës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]