Nebi Mustafi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nebi Mustafi
Të dhënat personale
Emri i plotëNebi Mustafi
Data e lindjes21 Gusht 1976
Vendi i lindjesTetovë, Republika e Maqedonisë
Gjatësia1,81 m (5 ft 11+12 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Shkëndija
Numri4
Karriera në rini
KF Shkëndija
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–1997KF Shkëndija
1997–2004Sloga Jugomagnat87(15)
2004–2005Levadiakos8(0)
2005–2006Neuchâtel Xamax11(0)
2006Haka12(2)
2007–2010MyPa52(2)
2010–2012KF Shkëndija32(9)
2012–2013FK Drita0(0)
2013–2014KF Shkëndija
Ekipi kombëtar
2001–2005Maqedonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 25 korrik 2011.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 15 qershor 2009

Nebi Mustafi i lindur më 21 gusht 1976, në Shemsovë, Tetovë, është futbollist profesionist Shqiptar nga Maqedonia. Ai aktualisht luan në mesfushë për FK Shkëndija 79. Ai gjithashtu ka luajtur për ekipin kombëtar të futbollit të Republikës së Maqedonisë.Poashtu vëllai i tij Nuri Mustafi po luan aktualisht për FK Shkëndijën.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]