Ned Zelić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ned Zelić
Të dhënat personale
Emri i plotëNed Zelić
Data e lindjes (1971-07-04) 4 Korrik, 1971 (50 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1991Sydney Croatia
1991-1992Sydney Olympic
1992-1995Borussia Dortmund
1995Queens Park Rangers
1996Eintracht Frankfurt
1996-1997Auxerre
1997-20011860 München
2002Kyoto Purple Sanga
2002-2003Urawa Reds
2004-2005Wacker Tirol
2005-2006Newcastle United Jets
2006Helmond Sport
2007Dinamo Tbilisi
Ekipi kombëtar
1991–1997Australia32(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ned Zelić (lindur më 4 Korrik 1971) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1991 3 0
1992 5 0
1993 5 1
1994 2 0
1995 3 0
1996 0 0
1997 14 2
Gjithsej 32 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]