Nesles-la-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nesles-la-Montagne
Komunë
noform
Pamje nga Nesles-la-Montagne
Vendndodhja
Nesles-la-Montagne is located in Earth
Nesles-la-Montagne
Nesles-la-Montagne (Earth)
49°01′10″V 3°25′34″L / 49.019444444444°V 3.4261111111111°L / 49.019444444444; 3.4261111111111Koordinatat: 49°01′10″V 3°25′34″L / 49.019444444444°V 3.4261111111111°L / 49.019444444444; 3.4261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.21 km2
Popullsia 1241 banorë
Dendësia 72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02540


Nesles-la-Montagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nesles-la-Montagne ka një popullsi prej 1241 banorë dhe sipërfaqe 17.21 km², me një dendësi prej 72 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nesles-la-Montagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale