Neufchâtel-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neufchâtel-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Neufchâtel-sur-Aisne
Vendndodhja
Neufchâtel-sur-Aisne is located in Franca
Neufchâtel-sur-Aisne
Neufchâtel-sur-Aisne
49°25′58″V 4°01′57″L / 49.432777777778°V 4.0325°L / 49.432777777778; 4.0325Koordinatat: 49°25′58″V 4°01′57″L / 49.432777777778°V 4.0325°L / 49.432777777778; 4.0325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.86 km2
Popullsia 408 banorë
Dendësia 143 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02541


Neufchâtel-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neufchâtel-sur-Aisne ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 2.86 km², me një dendësi prej 143 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neufchâtel-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale