Neuflieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuflieux
Qytet
Vendndodhja
Neuflieux is located in Franca
Neuflieux
Neuflieux
49°37′12″V 3°09′39″L / 49.62°V 3.1608333333333°L / 49.62; 3.1608333333333Koordinatat: 49°37′12″V 3°09′39″L / 49.62°V 3.1608333333333°L / 49.62; 3.1608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.9 km2
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02542


Neuflieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuflieux ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 1.9 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuflieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale