Neuilly-Saint-Front

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuilly-Saint-Front
Komunë
noform
Pamje nga Neuilly-Saint-Front
Stema_figura
Vendndodhja
Neuilly-Saint-Front is located in Franca
Neuilly-Saint-Front
Neuilly-Saint-Front
49°10′06″V 3°15′50″L / 49.168333333333°V 3.2638888888889°L / 49.168333333333; 3.2638888888889Koordinatat: 49°10′06″V 3°15′50″L / 49.168333333333°V 3.2638888888889°L / 49.168333333333; 3.2638888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.89 km2
Popullsia 2152 banorë
Dendësia 120 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02543
Faqja Zyrtare http://www.neuilly-saint-front.net


Neuilly-Saint-Front është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuilly-Saint-Front ka një popullsi prej 2152 banorë dhe sipërfaqe 17.89 km², me një dendësi prej 120 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuilly-Saint-Front – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale