Neuville-Saint-Amand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-Saint-Amand
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-Saint-Amand
Stema_figura
Vendndodhja
Neuville-Saint-Amand is located in Franca
Neuville-Saint-Amand
Neuville-Saint-Amand
49°49′33″V 3°20′02″L / 49.825833333333°V 3.3338888888889°L / 49.825833333333; 3.3338888888889Koordinatat: 49°49′33″V 3°20′02″L / 49.825833333333°V 3.3338888888889°L / 49.825833333333; 3.3338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.26 km2
Popullsia 872 banorë
Dendësia 106 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02549


Neuville-Saint-Amand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuville-Saint-Amand ka një popullsi prej 872 banorë dhe sipërfaqe 8.26 km², me një dendësi prej 106 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuville-Saint-Amand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale