Neuville-sur-Ailette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-sur-Ailette
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-sur-Ailette
Vendndodhja
Neuville-sur-Ailette is located in Franca
Neuville-sur-Ailette
Neuville-sur-Ailette
49°28′03″V 3°41′59″L / 49.4675°V 3.6997222222222°L / 49.4675; 3.6997222222222Koordinatat: 49°28′03″V 3°41′59″L / 49.4675°V 3.6997222222222°L / 49.4675; 3.6997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.45 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02550


Neuville-sur-Ailette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuville-sur-Ailette ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 4.45 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuville-sur-Ailette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale