Neuville-sur-Margival

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-sur-Margival
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-sur-Margival
Vendndodhja
Neuville-sur-Margival is located in Franca
Neuville-sur-Margival
Neuville-sur-Margival
49°27′10″V 3°24′02″L / 49.452777777778°V 3.4005555555556°L / 49.452777777778; 3.4005555555556Koordinatat: 49°27′10″V 3°24′02″L / 49.452777777778°V 3.4005555555556°L / 49.452777777778; 3.4005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.65 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02551


Neuville-sur-Margival është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuville-sur-Margival ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 3.65 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuville-sur-Margival – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale