Neuvillette, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuvillette
Komunë
noform
Pamje nga Neuvillette
Vendndodhja
Neuvillette is located in Franca
Neuvillette
Neuvillette
49°51′14″V 3°28′56″L / 49.853888888889°V 3.4822222222222°L / 49.853888888889; 3.4822222222222Koordinatat: 49°51′14″V 3°28′56″L / 49.853888888889°V 3.4822222222222°L / 49.853888888889; 3.4822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.44 km2
Popullsia 188 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02390
INSEE 02552


Neuvillette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuvillette ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 6.44 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuvillette (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale