Nezhilova (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nezhilova (Çashkë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Nezhilova (Çashkë) is located in Maqedonia e Veriut
Nezhilova (Çashkë)
Nezhilova (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 865 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 39′ 00″ Veri

21° 27′ 12″ Lindje

Popullsia 63 banorë (2002)