Nizy-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nizy-le-Comte
Komunë
noform
Pamje nga Nizy-le-Comte
Vendndodhja
Nizy-le-Comte is located in Franca
Nizy-le-Comte
Nizy-le-Comte
49°34′07″V 4°03′17″L / 49.568611111111°V 4.0547222222222°L / 49.568611111111; 4.0547222222222Koordinatat: 49°34′07″V 4°03′17″L / 49.568611111111°V 4.0547222222222°L / 49.568611111111; 4.0547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.53 km2
Popullsia 255 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02150
INSEE 02553


Nizy-le-Comte është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nizy-le-Comte ka një popullsi prej 255 banorë dhe sipërfaqe 31.53 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nizy-le-Comte – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale