Nobutoshi Kaneda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nobutoshi Kaneda
Të dhënat personale
Emri i plotëNobutoshi Kaneda
Data e lindjes (1958-02-16) 16 Shkurt, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1991Nissan Motors
Ekipi kombëtar
1977–1984Japonia58(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nobutoshi Kaneda (lindur më 16 Shkurt 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1977 1 1
1978 14 0
1979 3 0
1980 12 2
1981 6 0
1982 8 0
1983 8 2
1984 6 1
Gjithsej 58 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]