Nogent-l'Artaud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nogent-l'Artaud
Komunë
noform
Pamje nga Nogent-l'Artaud
Stema_figura
Vendndodhja
Nogent-l'Artaud is located in Franca
Nogent-l'Artaud
Nogent-l'Artaud
48°57′54″V 3°19′25″L / 48.965°V 3.3236111111111°L / 48.965; 3.3236111111111Koordinatat: 48°57′54″V 3°19′25″L / 48.965°V 3.3236111111111°L / 48.965; 3.3236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.99 km2
Popullsia 2174 banorë
Dendësia 91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02555


Nogent-l'Artaud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nogent-l'Artaud ka një popullsi prej 2174 banorë dhe sipërfaqe 23.99 km², me një dendësi prej 91 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nogent-l'Artaud – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale