Nogentel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nogentel
Komunë
noform
Pamje nga Nogentel
Stema_figura
Vendndodhja
Nogentel is located in Franca
Nogentel
Nogentel
49°00′59″V 3°24′09″L / 49.016388888889°V 3.4025°L / 49.016388888889; 3.4025Koordinatat: 49°00′59″V 3°24′09″L / 49.016388888889°V 3.4025°L / 49.016388888889; 3.4025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.93 km2
Popullsia 1011 banorë
Dendësia 146 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02554


Nogentel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nogentel ka një popullsi prej 1011 banorë dhe sipërfaqe 6.93 km², me një dendësi prej 146 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nogentel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale