Noircourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noircourt
Komunë
noform
Pamje nga Noircourt
Vendndodhja
Noircourt is located in Franca
Noircourt
Noircourt
49°40′05″V 4°05′32″L / 49.668055555556°V 4.0922222222222°L / 49.668055555556; 4.0922222222222Koordinatat: 49°40′05″V 4°05′32″L / 49.668055555556°V 4.0922222222222°L / 49.668055555556; 4.0922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.45 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02556


Noircourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Noircourt ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 5.45 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noircourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale