Noritaka Hidaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noritaka Hidaka
Të dhënat personale
Emri i plotëNoritaka Hidaka
Data e lindjes (1947-05-29) 29 Maj, 1947 (73 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1971–1977Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1972–1973Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Noritaka Hidaka (lindur më 29 Maj 1947) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1972 1 0
1973 3 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]